PETR KASNAR

Oborem moderní magie se zabývám od svých 10 let. Profesionálně od roku 1979.


V dětství se můj zájem o kouzelníky stal tak intenzivním, že zakrátko zabíral veškerý můj volný čas.

Už od 16 let jsem se účastnil kouzelnických soutěží a festivalů. Na tehdejších festivalech se setkávaly skutečně stovky kouzelníků z mnoha států. Proto pro mne mají i dnes 1.ceny z těchto festivalů velkou cenu. Po té, co jsem sbíral ceny za mikromagii a manipulaci v tuzemsku, jsem soutěžil na Mistrovství Evropy v Baden Badenu, kde jsem ale bohužel skončil až na 4. místě. Podobný festival se konal ještě v Sofii, kde jsem opět získal 1.cenu za mikromagii ve velmi bohaté mezinárodní konkurenci.

Tohle všechno jsem ale absolvoval pouze za jediným účelem. Zhruba od 12 let bylo mým jediným životním snem stát se profesionálním kouzelníkem, tedy proměnit koníčka v zaměstnání, kterému bych se mohl věnovat celoživotně. Byla to ovšem doba, kdy nebylo vůbec snadné získat statut svobodného povolání. V roce 1979 jsem úspěšně absolvoval profesionální zkoušky u tehdejší státní umělecké agentury Československé cirkusy a varieté. To znamenalo, že jsem byl od té doby ve svobodném povolání a mé příjmy byly zcela závislé na této činnosti. V roce 1990 se u nás začala situace profesionálů měnit. Nebylo nutné absolvovat žádné zkoušky, vzniklo mnoho soukromých uměleckých agentur a pro mě se otevřela možnost  zaměřit svoji činnost na profesionální mikromagii. Postupně jsem s jejími výhodami začal seznamovat české agentury a ty s překvapením zjišťovaly, že mikromagie může být nejen plnohodnotným programem, ale i  příčinnou nadšených reakcí diváků.

Uplynula řada let, než se začali objevovat první následovníci z řad kouzelníků, z nichž někteří to zkoušeli s velkým sebezapřením. Není to tedy obor, který vyhovuje každému. Dnes je situace naopak taková, že se mikromagii snaží mít v nabídce i ti kouzelníci, kteří se živí spíše iluzionistickými čísly.

Jakmile se pro mne mikromagie stala hlavní aktivitou, našla ihned  uplatnění na firemních akcích, konferencích, kongresech, plesech apod. V letním období  jsem pak spolupracoval se skupinou historického šermu Merlet Faber, která  pořádala velké víkendové akce na hradech a zámcích. Pro tyto akce jsem vytvořil vystoupení pouličního kejklíře (kouzelníka) a spolupracoval  i na  jejich největších projektech (představení  V zajetí temnot).

Všechny moje nápady  vždy posléze našly následovníky, ať to byl nápad nabízet i speciální show vytvořené na zakázku, nebo když jsem v roce 2000 dostal nápad použít atraktivitu casin jako námět pro kouzelnickou show..

Během 35 let jsem s kouzly navštívil  15 zemí, spolupracoval na mnoha filmech,udělal přednáškový cyklus pro městskou knihovnu, semináře pro kouzelníky v Čechách i v zahraničí, zasedal v porotách, spolupracoval s divadly a především stále vymýšlel nová a nová představení.

V roce 2011 jsem po mnoha letech, pravděpodobně naposledy, ještě jednou vyzkoušel soutěžit. Nemělo smysl si za daných okolností od toho slibovat příliš. Jednalo se totiž o soutěž nejvyšší – Congres FISM, který je oficiálním mistrovstvím světa. V současné době sdružuje kouzelnické organizace ze 43 států světa. Na tomto kongresu se ještě nikdy v mnohaleté historii nepodařilo žádnému reprezentantu Česka získat jakoukoli ze soutěžních cen. Tentokrát jsem o jediný bod přišel o 3 místo. Vzhledem k tomu, že druhá cena nebyla udělena a nikdo jiný z Čechů opět nebodoval, považuji to za historický úspěch.

Nyní, jsem se po mnoha letech profesionální činnosti, rozhodl dát své zkušenosti k dispozici všem zájemcům o toto ušlechtilé umění a založil jsem První kouzelnické studio v Čechách. Věřím, že se budeme při kouzlení všichni nejen skvěle bavit, ale systematická metodika přinese i mnoho radosti z celkových výsledků všech absolventů.

JANA KASNAROVÁ

Mým záměrem je pomoci všem, kteří chtějí ve svém životě skutečně něco změnit. Předat a nabídnout mohu to, co mám sama prožité. Protože právě to, jsem schopna předat nejlépe.


Jmenuji se Jana Kasnarová a narodila jsem se ve východních Čechách roku 1964, který je též rokem draka. Dnes žiji v Praze, mám klidnou harmonickou rodinu a dvě dospělé děti, které mne mnohému naučily.

Už jako dítě jsem hledala odpovědi na otázky proč tu jsem, co je smyslem mého života a proč se věci dějí tak jak se právě dějí. Tyto otázky mne v dospělosti dovedly k duchovním naukám. Byla jsem velmi nedočkavá, chtěla jsem vědět vše a hned a nejlépe tomu okamžitě porozumět. Časem jsem pochopila, že mě to paradoxně brzdilo. Dala jsem všemu volný průběh a postupně se mé poznatky začaly skládat dohromady a dávat smysl. Vše, co jsem se naučila, se pro mne stalo běžnou součástí mého života. Rozhodla jsem se tedy nabídnout pomoc, všem, kteří (odpovědi) stále hledají a chtějí změnit věci ve svém životě.

Jako první jsem potkala paní doktorku (Věra Adamcová), která používala i jiné způsoby léčby než jen klasickou medicínu. Ta mi poskytla první informace a nasměrovala mě k učiteli, kterého si vážím (Zdeněk Kotvan). Právě on, mě naučil to podstatné, na čem jsem mohla stavět dál. Na jeho seminářích jsem se poprvé setkala s meditacemi a naučila se různým technikám, které ve své praxi používám. Zlomovým okamžikem bylo setkání s vipassanovými meditacemi pod vedením zkušené lektorky Ivany Loučkové.

Mým záměrem je pomoci všem, kteří chtějí ve svém životě skutečně něco změnit. Předat a nabídnout mohu to, co mám sama prožité. Protože právě to, jsem schopna předat nejlépe.

 

Absolvovala jsem zasvěcení:

Mistr učitel Usui Reiki
Velmistr Reiki I. a II. stupeň
Mistr Reiki Karuna Ki
Éterické podoby planety Země
Éterické krystaly
Mistr Dračí Reiki I.a II. stupeň

Kurzy a semináře:
Automatická kresba I. II. a III. stupeň (Pavla Rosůlková)
Pulsová diagnostika (Dušan Tomek)
Léčebné techniky vyššího já + nástavby (Zdeněk Kotvan)
EFT (Zdeněk Kotvan)
Dornova metoda plus (Zuzana Prouzová a J. Púri)
technika Ho‘ oponopono (Zdeněk Kotvan)
meditační techniky (Zdeněk Kotvan)
GNM (Gabriela Benešová)

Další systémy a techniky, které používám:
Kvantové unášení
Léčebný kód
Bioinformatika
Satipatthána-vipassaná