KOUZELNICKÉ KURZY PRO DĚTI

Pod vedením mistra republiky v oborech mikromagie a manipulace Petra Kasnara.

Tento koníček vašim dětem přinese :

Zbavení trémy z veřejného vystupování


I když předvádíte  trik jen několika kamarádům, jsou kouzla zábava. Velice rychle a  příjemně si tak zvyknete vystupovat před publikem.

Podpoření dovednosti mluveného projevu


Retorika byla už ve starověkém Řecku považována za umění. Kouzlení  každého přirozeně vede ke kultivování svého mluveného slova .

 

Rychlý rozvoj manuální zručnosti


Techniky , které kouzelníci používají , jsou vždy detailně propracované. V některých oborech kouzel však zručnost není vůbec potřeba.

 

Zájem o polytechnické dovednosti a znalosti


Ne všechny rekvizity je nutné kupovat ve specializovaných obchodech. Brzy přijdete na to,že není žádný problém si mnohé vyrobit.

Pokud se děti chtějí dobře bavit, kouzlení je báječný způsob, jak se mezi kamarády stanou velmi oblíbenými.

Nejenže se kupř. přestanou bát mluvit na veřejnosti, ale ve výsledku, získají celkově větší sebevědomí, což může i pozitivně ovlivnit jejich prospěch ve škole. Také získají mnoho kamarádů nejen po celé republice, ale i v zahraničí.

Výhoda kurzů oproti navštěvování kouzelnických klubů, studia dětských kouzelnických knížek, nebo návodů na Youtube je v tom, že kurz umožní získat celkový přehled mezi záplavou tisíců triků, které jsou dnes na trhu a pokud se naučí správnou metodiku jednotlivých technik, v souhrnu ušetří spoustu času i peněz. Hlavním cílem kurzu ale je, aby získali k moderní magii správný vztah, jako k velmi rozsáhlému, modernímu a dynamicky se stále více rozvíjejícímu uměleckému oboru.

O čemž svědčí skutečnost, že v Jižní Korei vznikla první Vysoká škola pro kouzelníky. Pokud se podíváte na výsledky posledního Mistrovství světa (viz FISM – congres), výsledek je opravdu znát.

Většina kouzelníků začínala v dětství. Z toho je také patrné, že tento ušlechtilý koníček většinou vydrží zájemcům po celý život. Pro ty nejlepší se pak kouzla stala i velmi lukrativním hlavním zaměstnáním.

 

Klíčovou dovedností, kterou je rovněž nutné rozvíjet, je společenské vystupování.

 

Kouzlení silně motivuje děti k všeobecnému vzdělávání (logika, psychologie, matematika, chemie, fyzika, jazykové vybavení a mnoho dalšího), jevištnímu projevu (mluva a pohyb na jevišti) a samozřejmě zájmu o kulturu všeobecně. Tato činnost vede také k intenzivní komunikaci s velmi rozsáhlou celosvětovou komunitou kouzelníků, organizovanou v klubech a národních i mezinárodních svazech.

 

 

Kde nás najdete a kolik kurz stojí?

 

Kursy se konají každé pondělí , úterý a středu od 16 hodin v centru Alterna Magica (Pitkovická 741/7 – Strašnice). Více v záložce Kontakt.

Cena za kurz pro děti je 1200,- na jeden měsíc.

Frekvence pro každého žáka je 1x týdně 2 hodiny (v 1 den).

Další roky je možno absolvovat pokračovací kurzy.

Absolventi kurzů mohou následně využívat i dalších služeb studia.

 

ČMS JE ČLENEM FISM